Tiramisu Limoncello w kieliszkach

Opublikowano w 22 października 2020 16:59

    Tego lata pierwszy raz spróbowałyśmy tego pysznego deseru. I szczerze mówiąc jest to jeden z najlepszych jakie istnieją! 

O

   Postanowiłyśmy, że same spróbujemy zrobić Tiramisu Limoncello. Naczytałyśmy się, zdobyłyśmy składniki i stworzyłyśmy to dzieło:

250g cukru

3 cytryny

4 duże jajka z wolnego wybiegu

500g serka mascarpone

200ml śmietany kremówki

4 łyżki limoncello, plus więcej do polania ciastek

200g ciastek savoiardi

Piękne szklane naczynie :) obowiązkowo!

 

Syrop:

  1. Do małego garnka wsypać 150g cukru i wlać 250ml wody, dodać skórkę i sok z 2 cytryn, gotować na wolnym ogniu przez około 10min. Wystudzić.

Krem:

  1.  Ubić jajka, 100g cukru i szczyptę soli do otrzymania puszystej piany, do momentu kiedy kryształki cukru całkowicie się rozpuszczą.
  2.  W innej misce połączyć śmietanę kremówkę i serek mascarpone, ubić do otrzymania pysznej gładkiej masy.
  3. Wlać limoncello i dodać ⅓ jajecznej masy, delikatnie wymieszać. Dodać resztę jajecznej masy i delikatnie wymieszać łopatką z masą serową

 

   Układać deser warstwami. Najpierw trochę kremu rozprowadzić po dnie naczynia. Ułożyć ciastka savoiardi, maczając je na bieżąco w syropie, skropić limoncello do smaku. Powtórzyć wszystko jeszcze raz, pokryć górę deseru warstwą kremu.

 

Odstawić do lodówki na co najmniej 4 godziny lub na całą noc. Ozdobić skórką z cytryny.

I smacznego! :)

Nasza wariacja przepisu Jamie'go Oliver'a!
Oryginał:
https://www.jamieoliver.com/recipes/fruit-recipes/limoncello-tiramisu/?fbclid=IwAR0AiYSlLguadEpZriaIMqqmCMCLWqjLiowjzaR-lYrmfjVH8wSRTyNhwhk

Bestseller

Kieliszek do wina PENTA

160,00 zł
Bestseller

Kieliszek do wina PENTA

160,00 zł

Stylowe kieliszki z kolekcji PENTA mają szlifowaną stopkę w kształt pięcioboku. To intrygujące i niebanalne rozwiązanie prowokuje do zestawiania ich ze sobą i tworzenia różnych kompozycji na stole. Geometryczne kieliszki Penta to połączenie zaskakującego ksztrałtu oraz eleganckiej cienkiej nóżki. Czyż nie idealny przepis na efektowne podanie trunku?

W ofercie mamy kieliszki bezbarwne, różowe i dymne. Szkło w kolorze dymnym zmienia kolor w zależności od rodzaju światła i może być szare lub zielone.

Wymiary i pojemność:
240 x 114 x 114mm (10” x 4,5” x 4,5”), 450ml

Wykonane ręcznie z wykorzystaniem techniki dmuchania szkła.

Konserwacja: zalecamy mycie ręczne.

Cena dotyczy jednego kieliszka.

Bestseller

Szampanówka PENTA

160,00 zł
Bestseller

Szampanówka PENTA

160,00 zł

Stylowe szampanówki z kolekcji PENTA mają szlifowaną stopkę w kształt pięcioboku. To intrygujące i niebanalne rozwiązanie prowokuje do zestawiania ich ze sobą i tworzenia różnych kompozycji na stole. Geometryczne kieliszki Penta to połączenie zaskakującego ksztrałtu oraz eleganckiej cienkiej nóżki. Czyż nie idealny przepis na efektowne podanie trunku?

W ofercie mamy szampanówki bezbarwne, różowe i dymne. Szkło w kolorze dymnym zmienia kolor w zależności od rodzaju światła i może być szare lub zielone.

Wymiary i pojemność:
149 x 134 x 134mm (5,9” x 5,3” x 5,3”), 350ml

Wykonane ręcznie z wykorzystaniem techniki dmuchania szkła.

Konserwacja: zalecamy mycie ręczne.

Cena dotyczy jednej szampanówki.

Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.