Oplątwy

Opublikowano w 9 lipca 2020 09:42

Oplątwy (tillandsie) są idealnymi towarzyszami. Pozwalają ci stworzyć spokojne otoczenie, którego potrzebujesz, po prostu umieszczając je w swoim pokoju. Rośliny te złagodzą stres i pomogą zwiększyć produktywność. Doskonale sprawdzają się także w filtrowaniu i oczyszczaniu wdychanego powietrza, wychwytywaniu szkodliwych chemikaliów i toksyn. My postanowiłyśmy stworzyć geometryczne obiekty rzeźbiarskie ze szkła by podkreślić piękno tych niezwykłych roślin, już dostępne w naszym sklepie!

Usuń toksyny i oczyść swój dom

Dzięki oplątwą w domu można radykalnie poprawić jakość powietrza. W naszym codziennym życiu spotykamy szokującą ilość toksyn: pył, bakterie, pleśń, a także toksyny sztuczne wytwarzane przez tworzywa sztuczne, farby, meble, dywany i niektóre środki czyszczące mogą być wdychane i powodować choroby układu oddechowego. Te cudowne rośliny powietrzne nie tylko wyeliminują te toksyny, ale także obniżą CO2 o 50% i właśnie dlatego możemy, nie tylko poprawić nasze samopoczucie, ale również zwiększyć naszą produktywność i kreatywność.

Wyglądaj lepiej, czuj się lepiej!

Wiele osób cierpi na alergie po narażeniu na działanie czynników drażniących, takich jak odświeżacze zapachowe, kadzidełka, świece, potpourri i środki czyszczące na bazie aerozolu. Rośliny powietrzne mogą zmniejszyć ich skutki, takie jak kichanie, kaszel, swędzenie, łzawienie oczu nawet o 30%, a nawet zmniejszyć suchość skóry nawet o 20%. Oznacza to, że dzięki oplątwom w domu lub miejscu pracy możesz nie tylko poczuć się lepiej, ale także lepiej wyglądać!

Ogranicz alergie na pyłki

Dla osób cierpiących na alergie lub astmę ważne jest, aby powietrze było wolne od pyłków i kurzu. Oplątwy jak już wyżej wspomniałam pomagają w jego oczyszczeniu. Powlekane są na powierzchni włoskami podobnymi do filcowych dzięki czemu zatrzymują cząsteczki pyłku, poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniu, a tym samym pomagając zmniejszyć objawy alergii.

Zrelaksuj się i kup roślinę powietrzną!

Oplątwy mogą również pomóc Ci poczuć się spokojniejszym i zrelaksowanym. Wiadomo od dawna, że kiedy ludzie kiedy są otoczeni roślinami i zielenią, odczuwają mniejszy lęk, depresję i złość, co potwierdzają badania naukowców.

Jak dbać o tą niezwykłą roślinę?

Podlewanie
Należy dokładnie spryskiwać rośliny wodą 1-2 razy w tygodniu. Częściej w gorącym, suchym środowisku, rzadziej w chłodnym, wilgotnym (raz w tygodniu). Można też je włożyć do wody na 3-4 godziny należy to robić raz na 1 do 2 tygodni. Powinny mieć wystarczająco dużo światła i na tyle odpowiednią cyrkulację powietrza żeby wyschnąć do 4 godzin. Rośliny nie mogą pozostawać ciągle wilgotne bo mogą spleśnieć.

Temperatura
Optymalna temperatura dla oplątw to 10-30°C.

Światło
Można je trzymać w miejscach słonecznych i częściowo zacienionych. Należy unikać pozostawiania w pełnym słońcu przy szybach lub w szklarniach – mogą wtedy uschnąć.

Dodaj komentarz

Komentarze

Dorota Pawlik
3 miesiące temu

Moje zapytanie dotyczy szklanych pojemników na oplątwy. Nie ma ich w sklepie. Kiedy będą, ewentualnie gdzie je mogę kupić?