Co mają wspólnego neony i nasza biżuteria...

Opublikowano w 13 sierpnia 2020 21:35

    Wrocław jest przepiękny. Jestem stąd i cała moja historia toczy się właśnie w tym mieście, które ciągle potrafi mnie zaskoczyć nowymi miejscami, niesamowicie pozytywnymi ludźmi i barwną historią. Zawsze do moich działań artystycznych stymulował mnie otaczający świat, a od paru lat przyszło mi pracować w niezwykłym miejscu z fantastycznymi ludźmi. Mam na myśli prowadzoną przez niezwykłą artystkę Barbarę Idzikowską - Atelier SiPb - osobliwe miejsce, bardzo inspirujące i pełne pozytywnej energii.

   Pracownia jest usytuowana w podwórku przy Ruskiej 46, na którym znajduje się Galeria Neonów, które kiedyś zdobiły dzielnice Wrocławia. To niesamowita przestrzeń, która skupia różne organizacje kulturalne, galerie, zespoły muzyczne i taneczne, kluby i teatry. Więc tutaj, naszą wieczorną codziennością są dźwięki muzyki i zaglądające przez okno kolorowe światła neonów. Niezliczona ilość spędzonych tu dni, upajanie się i chłonięcie tych wieczorów sprawiła, że zostało to moją to moją stałą inspiracją.

   Tak właśnie powstała unikatowa seria kolczyków TRI nawiązująca kolorystyką właśnie do barwnych, świecących szyldów z lat 60. i 70. zabarwiających wnętrze pracowni wieczorami i nocą. Każdy kolczyk jest unikalny, różni się od pozostałych kształtem i kolorem. Sprzedawane są pojedynczo, dając możliwość tworzenia asymetrycznych kreacji.

fot. Mateusz Makarski @mcarski


Pozdrawiam :) 
Emilia Marcjasz


Dodaj komentarz

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.